-HOME- -MAPY- -NEWS- -CSFD- -FOTOALBA-První koníček: GOLF Druhý koníček: FILM Třetí koníček: MUZIKA


Jirka Řezanina

Praha
milovník filmu a golfu
e-mail
 

K poslechu vám hraje ............... skladba z filmu Tin Cup (vypnout lze tlačítkem Esc)Jak říká hrdina (pro golfisty kultovního :) filmu "Zelený svět" Roy McAvoy: Golf a sex jsou jediné dvě věci, které si užijete i když je neovládáte ....... musím potvrdit :)

Ke golfu jsem přičichnul až v roce 1997. Dodnes lituju, že to bylo tak pozdě, protože tahle krásná hra mi mohla přinášet ty nádherné chvíle nadšení, vzteku, rozčarování i úplného uspokojení mnohem mnohem déle.
Golf se u nás vyprofiloval jako sport snobů a zbohatlíků (snad proto jsem k němu netíhnul... ). Pravda je ovšem trošku jinde.

Je fakt, že na hřišti potkáte spoustu snobů a spoustu zbohatlíků, ale taky se tam setkáte s lidmi, kteří tzv. "propadli golfu" a není jim pomoci. A je úplně jedno, jestli vydělávají 10 nebo 100 tisíc měsíčně. Milují golf a jsou ochotni pro pravidelnou partičku udělat v podstatě cokoliv.... Tak k těm patřím i já :) Taky jsem třeba poznal, že je golf finančně míň náročný než třeba lyžování.

Od roku 1997 se pohybuju po českých hřištích a časem se mi poštěstilo dostat se na "singl hendikep". Taky jsem jako každý golfista vyhrát pár turnajů (některé většího významu, spoustu menšího). Dnes už si ale golf jenom užívám a jsem rád za ty chvíle na hřišti s kamarády nebo rodinnými příslušníky. Honbu za hendikepem nechávám na těch mladších.

Moje nej - výsledky, na které by asi byli hrdí i jiní golfisté:
Silheřovice 75
Karlstejn 79
Mariánky 75
Podebrady 78
Haugschlag 79

Můj tento rok best výsledek : Podebrady 79


Tady si dovolím uvést pár odkazů. Na rozšíření nabídky pracuju ...

Česká golfová federace - všechna data o všech golfistech v republice

Americká PGA - Stránka americké PGA - všechno o turnajích, hráčích atd.

Evropská PGA - Stránka evropské PGA - všechna data o všech turnajích a golfistech EPGA


The Golf Warehouse - Jeden z největších golf shopů - pro porovnání cen :)
...::: 2006 golfista :::...